İSAY2 Galeri
Fırat Kalkınma Ajansı Aralık Ayı Toplantısı Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımlarıyla Elazığ’da yapıldı.
 
Elazığ Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Ajans Dönem Başkanı Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan ile ajans yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantı öncesinde Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Malatya Valisi Mustafa Toprak ve Tunceli Valisi Osman Kaymak Elazığ Valiliği Şeref Defterini imzaladılar.

Toplantının açılışında kurulun gündemi hakkında bilgi veren Ajans Dönem Başkanı Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu “Bugün Fırat Kalkınma Ajansının 2016 yılının son Yönetim Kurulu Toplantısını yapıyoruz.

Toplantıda ana gündemimiz ajansımızın 2017 yılındaki çalışma programı ve bütçesi olacaktır. Ajans olarak 2016 yılında yaptıklarımızı da bir değerlendirmeden geçireceğiz. Bu toplantıda ayrıca Doğrudan Destek Başvurusu kapsamında ajansımıza yapılan başvuruları değerlendirerek karara bağlayacağız. 

Malumunuz 2017 yılı bölge illerimiz Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli için ayrıca önemlidir. Bildiğiniz gibi hükümetimizin açıkladığı Cazibe Merkezi İller Destek Programı bulunmaktadır. İnşallah kısa bir süre içerisinde Cazibe Merkezi İller Destek Programının ayrıntıları hükümetimiz tarafından karara bağlanacak ve ilan edilecektir. Bu ilanla birlikte bölgemiz yatırımcılar için daha cazip olacaktır.

Bizler de Kalkınma Ajansı olarak bu süreci yakından takip etmekteyiz. Fırat Kalkınma Ajansı bölge illerinde daha fazla yatırım gerçekleştirmek, bölgeye daha fazla yatırım getirmek ve yatırımcı çekebilmek için yoğun bir gayret sarf etmektedir. Bölgemizdeki yatırım ortamının iyileştirilmesi için önemli çalışmalar yürütmektedir. Cazibe Merkezi İller Destek Programı ile Fırat Kalkınma Ajansı bu çabalarını daha da yoğunlaştıracak ve iller bir bütün halinde bölge olarak daha da gelişecektir. Toplantımızın ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz” ” dedi.

Toplantıda daha sonra kurulun gündeminde yer alan maddelerin görüşülmesine geçildi.