İSAY2 Galeri
 
Çocukların zamanlarını eğlenceli geçirmelerini sağlamak, yapılacak etkinliklerle gelişimlerine katkıda bulunmak, sosyalleşmelerine destek olmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Goncalar Solmasın Derneği işbirliğinde Şehit Musa Yılmaz İlkokulunda “Goncalar Solmasın Oyuncak Odası ve Etkinlik Merkezi” açıldı.
 
Açılışa Vali Çetin Oktay Kaldırım, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Kömürlü, Okul Müdürü Mustafa Demirdağ, Goncalar Solmasın Dernek Başkanı Hacı Ormanoğlu, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
 
“Goncalar Solmasın Oyuncak Odası ve Etkinlik Merkezi” projesi, çocuğun eğitimi ve mutluluğu için; oyun ile deneyim kazanma ve öğrenme aracı olmasına yardımcı olacağını belirten Goncalar Solmasın Dernek Başkanı Hacı Ormanoğlu; ‘Okulların daha yaşanabilir hale gelmesi sağlayarak öğrencilerin arkadaşlık, yardımlaşma, dayanışma gibi duygularının güçlenmesine yardımcı olmak, paylaşma becerilerinin kazanmasına ve oyun oynayarak dikkatleri geliştirilecek, el ve kas becerilerinin gelişmesi sağlamak’ olduğunu belirtti.
 
Vali Kaldırım: Bu Tür Örnek Projeler Artacak
 
Önemli bir açılış için burada olduklarını ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Goncalar Solmasın Derneği ile Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.
 
Biz artık fiziki mekânları oluşturup kaliteyi arttırıyoruz. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısını imkânlar doğrultusunda düşürüyoruz. Gerçekten eğitimde de ciddi mesafeler alınıyor. Burada hedeflenen amacımız sınıfları zenginleştirmek. Eğitim öğretimi daha zevkli daha eğlenceli hale getirmek. Görselliği daha da yoğun hale getirip eğlendirerek öğretmek. Bir meşguliyet oluşturup aktivite ile bir oyunu oynarken de aktivite yaparken de vermeniz gereken mesajı, bilgiyi çok daha kolay veriyorsunuz. Çok daha kalıcı oluyor.
 
Sınıfta tahta başında bir öğretmemenin ders anlatmasından ziyade daha interaktif karşılıklı çocukları da sürece dâhil eden, çocukları da değişik aktivitelerle, eğlencelerle eğitim öğretim sürecine dâhil eden karşılıklı öğrenmeye teşvik eden bu tür uygulamalar inşallah yaygınlaşacak ve bu tür örnek projeler artacaktır.
 
Vali Kaldırım: Çocuklarımızın Okumalarını Teşvik Etmek Lazım.
 
Çocuklarımız burada eğleniyorlar. Çocuklarımızı bu tür şeyler ile mutlu etmek lazım. Çok okumalarını teşvik etmek lazım. Bizim hedefimiz sanat yönünden kültürel yönden manevi yönden değer yüklü yetişmeleri ve yanı zamanda çağımızın ihtiyaç duyulan alanlarına yönelmiş insanlar yetiştirmek isteriz. İnşallah bu çocuklarımız da pırıl pırıl yetişecekler. Toplumun değişik alanların da kendi mesleklerini icra edecekler.
 
Çocuklarımız inşallah gelecekte topluma, ailelerine ve dünyaya faydalı olacaklardır. Bunları ne kadar zenginleştirebilirsek, eğitimin kalitesini ne kadar artırabilirsek ne kadar farklı aktivite verirsek o kadar kendi hayatları zenginleşir ve kötü alışkanlıklardan uzak durmuş olurlar.
 
Çağımız da maalesef olumlu yönü olduğu gibi birçok olumsuz yönü olan sosyal medya iletişim çağındayız. Biz ne kadar bu aktivite alanlarını çeşitlendirebilirsek ne kadar bilinçlendirebilirsek o kadar faydalı noktada kullanacaklar. Bu gibi sınıflar oluşturup sportif alanlarını çeşitlendirip inşallah okul dışı da oluşturacağımız aktiviteler ile çocuklarımızı hem ruhsal yönden hem de fiziki ve zihni yönden en iyi şekilde yetiştireceğiz.
 
7 okulumuza ciddi destekleri ve katkıları olan Sabancı Vakfına, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Goncalar Solmasın Derneğimize teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Şehit Musa Yılmaz İlkokuluna kurulan Goncalar Solmasın Oyuncak Odası ve Etkinlik Merkezi’nin açılış kurdelesini keserek açılışını yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, çocuklarla birlikte oyuncak salonunu gezdi.